Hitandrun.cz Blog
You are here:  / Blog
 • images
  Mar 09 2016

  Green Biscuit – aneb s tenisákem to tak nešlo

  Green Biscuit neboli zelená sušenka je dle mého názoru převratný vynález. Jako malý kluk jsem s partou kamarádů chodil hrát hokej na náš betonový plácek, kde branky byly z dvou bot nebo kamenů nalezených poblíž. Tím nejdůležitějším byl zpravidla tenisák, který se s klasickou hokejovou holí ne zrovna dobře ovládal na betonovém povrchu, ale s ničím jiným to lépe nešlo. Ve spojených státech se podařilo tento problém vyřešit vyrobením Green biscuitu, který tak nějak plachtí po všech površích, na které ho položíte. Proto by GB měl být základní výbavou každého hokejisty a v každé volné chvilce jako je čekání na autobus, na trénink nebo na začátek školy by měl potrénovat práci s holí. Kde všude jde GB používat uvidíte ve videu níže.

  Pokud toužíte po vylepšeném GB, tak si jej můžete vybrat s logem vašeho oblíbeného týmu NHL nebo ve střelecké verzi SNIPE. Přejeme příjemný trénink!

   

 • branka fotbal
  Jul 10 2015

  Nedovolené bránění 2.část

  Sportem číslo jedna v České republice je fotbal, který se na nevysoké úrovni hraje téměř v každé Horní Dolní. Hned v závěsu je lední hokej, který je nesrovnatelně finančně a materiálně náročnější, ale i přes tento fakt se najde mnoho rodičů, kteří by rádi doma měli svého Jágra, Haška, Voráčka a především tučné dolarové konto. Oba tyto sporty mají jedno společné, a tím je nenáročnost na pochopení pravidel. Skupina A musí dostat předmět X do vyznačeného místa Y skupiny B. Odlišnosti jako jsou povrchy a rozměry hřiště, typ vybavení, počty hráčů atp. nemění cíl hry a tak divák tento sport pochopí za několik málo minut. Dále je tu několik sportů, které u nás dostávají v médiích dostatek prostoru a jsou úzce spojené s naší známou dvojicí. Jedná se o futsal, inline hokej, pozemní hokej, florbal a další.
  Pokud se ale zeptáte náhodného kolemjdoucího na softball, dost pravděpodobně zabádá ve své paměti a vypálí od boku zda to není “to s tou pálkou“. Pokud budete mít štěstí na respondenta doplní i rukavici, ale více informací nejspíš nedostanete.
  Ačkoliv softball je v čechách více než 50.let odhaduji že na číslovku 50 v odvysílaných pořadech za posledních 15 let nedosáhneme. I přes fakt, že v ČR bylo odehráno několik ME různých kategorií, reprezentační výběry pravidelně bojují o medaile a týmy hrající evropské poháry o sobě dávají také patřičně vědět. Otázkou tedy je kdy média nabídnou divákům úspěšný kolektivní sport, který má nepatrně náročnější pravidla než kopaná a hokej. Nejspíš bude muset prosáknout další aféra typu Ivánku kamaráde nebo Růžova půjčka.

  PS. softbalová reprezentace můžu obsadila na MS v Kanadě  7.místo!

 • branení
  Jun 27 2015

  Média – dvě minuty nedovolené bránění

  Nedovolené bránění je v mnoha sportech trestáno vyloučením, nebo jinou sankcí, která znevýhodní tým, který se tímto přestupkem proviní. V tuto chvíli, kdy je těsně před okurkovou sezónou na sportovním poli se  média upínají na domácí ME ve fotbale do 21 let a přestupy na fotbalovém a hokejovém trhu u nás i ve světě. Fakt, že parta amatérských softbalistů, kteří dominují starému kontinentu  v tomto u nás né moc známém sportovním odvětví vyrazila na MS do Kanady zůstává bez povšimnutí nejen televizním médiím, ale i sportovním webům. Softbal je tak stále velká neznámá pro českého sportovního fanouška, ale především proto, že česká média nedávají sportu, který je u nás více než 50 let moc prostoru. Proč tomu tak je zkusíme zjistit v příštím díle.

   

 • all-sports-banner
  May 16 2015

  Ahoj všichni!

  Vítejte na Hitandrun blogu, který je úzce spojen se sportovním eshopem Hitandrun.cz

  Na našem blogu budete pravidelně nacházet postřehy z různých sportovních odvětví, mentálního coachingu a dalších aktuálních témat.